Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

ogrzewanie-elektryczne

wpisy na blogu

Wpis:  Jak zamontować odparowywacz luster

Data dodania: 2015-12-18
wyślij wiadomość

Odparowywacze luster

Odparowywacze luster nie tylko błyskawicznie pozbywają się pary, ale i równie szybko się je montuje.

Zastosowanie odparowywaczy luster pozwala na uniknięcie osadzania się pary, ponieważ mata ta zawsze podgrzewa je do temperatury wyższej o kilka stopni niż ta panująca w pomieszczeniu. Oznacza to, że nawet po bardzo gorącej kąpieli czy prysznicu nadal można przeglądać się w lustrze.

Odparowywacz lustra – specyfika urządzenia

Odparowywacz lustra dostępny jest w rożnych kształtach: prostokątnym, okrągłym lub kwadratowym. Jest to mata ogrzewająca, która posiada warstwę samoprzylepną, która pozwala na zamontowanie urządzenia na tylnej ściance lustra już istniejącego lub świeżo montowanego. Ma płaską konstrukcję, dlatego nie trzeba już tworzyć dla niej wnęk. Jednocześnie można go podłączyć do obwodu świetlnego, aby działał, kiedy włączone jest światło (napięcie zasilania to 220-240V, 50Hz). Urządzenie wyposażone jest w kabel zasilający o długości jednego metra. Przełącznik zawsze podłączony jest do systemu oświetlania.

Montaż

Przed zamontowaniem odparowywacza należy zawsze upewnić się, że ma on odpowiednie wymiary, dostosowane do wielkości lustra. Trzeba pamiętać, że pomiędzy nim a krawędziami lustra powinna znajdować się przerwa ok. 10 mm. Lustro powinno być płaskie, bez uszkodzeń. Na jego powierzchni nie powinno umieszczać się żadnych akcesoriów, ponieważ może to skutkować nierównomiernym rozkładaniem się temperatury.

Montowanie:

1. Oznacz miejsce montowania odparowywacza i równomiernie przyłóż folię samoprzylepną tak, aby nie powstały pęcherzyki powietrza.

2. Ustaw blok połączeniowy przymocowany do odparowywacza.

3. Zamocuj lustro do ściany zgodnie z instrukcją i upewnij się, że kable nie znajdują się poza nim.

4. Podłączenia końcowe muszą zostać wykonane przez elektryka posiadającego stosowny certyfikat.

5. W przypadku, kiedy montuje się więcej niż jeden odparowywacz, połączenie musi być równoległe.

Montaż odparowywacza do luster


Wpis:  Koszt ogrzewania elektrycznego

Data dodania: 2015-12-15
wyślij wiadomość

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie elektryczne staje się jednym z bardziej popularnych sposobów zapewniania ciepła w pomieszczeniach w sezonie grzecznym. Jest to związane z wieloma aspektami, między innymi: ekologicznym stylem życia, czy też niemożliwością skorzystania z innych metod ogrzewania domu.

Koszty ogrzewania wiążą się z wieloma czynnikami. W tym przypadku nie decyduje jedynie cena danego paliwa, ale też wiele innych czynników, chociażby budowa domu. Warto tutaj zaznaczyć, że technologia, w jakiej został wybudowany budynek ma duże znaczenie w przypadku, kiedy postanawiamy ograniczyć koszty ogrzewania pomieszczeń. Istotną kwestią jest konstrukcja domu, czyli jego bryła, oraz usytuowanie. Ważne jest, aby odpowiednie części przeszklone znajdowały się od strony południowej, gdyż to pozwala wyłapać ciepło z promieni słonecznych.

Jak oszacować zapotrzebowanie na ciepło

W zależności od rodzaju budynku, należy przyjąć różne wartość zużycia energii elektrycznej. W przypadku starego budynku ze słabą izolacją zapotrzebowanie na moc cieplną to około 100 W/m2, z kolei zapotrzebowanie na ciepło – 200 kWh/m2 na rok. Kiedy ogrzewa się budynek nowy posiadający bardzo dobrą izolację cieplną, zapotrzebowanie na moc cieplną to około 40 W/m2, a zapotrzebowanie na ciepło – 100 kWh/m2 na rok. Jeżeli ogrzewa się budynek energooszczędny, zapotrzebowanie na moc cieplną jest mniejsze i wynosi ok 20 W/m2, a zapotrzebowanie na ciepło – 40 kWh/m2 na rok.

Koszty ogrzewania energią elektryczną

Koszty ogrzewania pomieszczeń za pomocą instalacji elektrycznej związane są z zapotrzebowaniem cieplnym budynku, ale również z ceną energii elektrycznej. Odpowiednie dobranie taryfy jest zatem kluczowym posunięciem, które pozwala na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Koszt jednego kilowata energii elektrycznej waha się w zależności od dostawcy, niemniej jednak średnia wartość jednostki w taryfie G11 to około 0,54 gr. W przypadku ogrzewania domu, najlepszym wyjściem jest wybrać taryfę nocną lub weekendową (G12 lub G12w), co pozwala na skuteczne obniżenie kosztów.

Wpis:  Odparowywacze do luster i ich zastosowanie

Data dodania: 2015-12-09
wyślij wiadomość

Odparowywacze luster


Każdemu z nas zdarza się irytować, kiedy stajemy przy zaparowanym lustrze. Nie możemy wtedy ani umyć zębów, ani uczesać się, ponieważ tafla pokrywa się parą, przez którą nie przebija się nasze odbicie. Na szczęście specjaliści od techniki grzewczej mają na to rozwiązanie.

Zaparowane lustroOdparowywacze luster to zaawansowane technologicznie produkty, które pozwalają na wyeliminowanie efektu zaparowanego lustra. Są jednocześnie niezwykle skuteczne i bezpieczne, ponieważ spełniają wszelkie międzynarodowe standardy.

Czym jest odparowywacz luster

Odparowywacz luster jest niczym innym jak specjalną matą grzewczą, którą montuje się pomiędzy lustrem a ścianą. Specyfika tego urządzania polega na tym, że podgrzewa ono lustro od dołu do odpowiedniej temperatury, która nie pozwala na osiadanie pary na jego tafli. To oznacza, że mata ogrzewająca zawsze będzie podwyższać temperaturę o kilka stopni niż ta panująca w pomieszczeniu, bez różnicy, czy ciepłota zwiększa się po bardzo gorącej kąpieli, czy prysznicu. Para wodna, dzięki takiemu rozwiązaniu, nie skropli się i nie osiądzie na lustrze w tym samym miejscu.

Sposób na zaparowane lustro

Jak zamontować tę matę podgrzewającą?

Odparowywacz luster dostępny jest w wielu kształtach: kwadratowym, prostokątnym i okrągłym. Na jego tylnej części znajdują się taśmy klejące, dzięki którym można przytwierdzić urządzenie do podłoża. Dzięki temu, że jest ono wyposażone w taśmy samoprzylepne, istnieje możliwość bezpośredniej instalacji odparowywacza na tylnej ściance lustra. Mata podgrzewająca jest płaska, dlatego nie wymaga ona wykonywania wnęk w ścianie, ani wiercenia dziur.

Jego działanie opiera się na przewodach zasilających, poprowadzonych z maty. Aby zainstalować odparowywacz należy taki kabel  podłączyć do prądu lub bezpośrednio do obwodu oświetlenia lustra.

Odparowywacz do lustra


Zastosowanie

Odparowywacze luster sprawdzają się bardzo dobrze we wszelkich pomieszczeniach, w których znajduje się dużo pary: w łazienkach, saunach lub łaźniach parowych. Dzięki swojemu działaniu zapobiegają osiadaniu pary na lustrach we wszystkich pomieszczeniach, w których panuje wysoka temperatura.

Elektryczny odparowywacz lusterOdparowywacze działają natychmiast po zainstalowaniu, efekty widoczne są od razu. Dzięki zastosowaniu maty ogrzewającej można korzystać z luster niemal w każdym momencie, bez ograniczeń.

ogrzewanie-elektryczne
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 24516
Komentarzy: 8
Obserwują: 2
On-line: 9
Wpisów: 8 Artykułów: 1 Galeria zdjęć: 18
o nas
Ekspert, doradca, handlowiec w firmie Warmup. Doradzam w kwestii doboru systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego i systemów przeciwoblodzeniowych.
o firmie
Warmup Plc jest wiodącym i najlepiej sprzedającym się producentem systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego w Wielkiej Brytanii, i jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. Firma powstała w 1994, od tego czasu systemy ogrzewania podłogowego Warmup ...
ARCHIWUM WPISÓW
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 436
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 409
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 137
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń